2013-01-24

The Versatile Blogger

Witajcie!
Czas najwyższy się trochę pobawić :) Evellon zaprosiła mnie do The Versatile Blogger, za co naprawdę bardzo dziękuję :) Czuję się wyróżniona.


Każda nominowana osoba powinna:
* podziękować nominującemu na jego blogu,
* pokazać nagrodę The Versatile Blogger u siebie,
* ujawnić 7 faktów dotyczących samego siebie,
* nominować 10 blogów, które jej zdaniem na to zasługują,
* poinformować o tym fakcie autorów nominowanych blogów.


No więc, 7 faktów dotyczących mojej osoby:

1. Jestem słaba. Szybko się poddaję, nigdy nie walczę o swoje, choć potem pluję się w brodę, że nie zawalczyłam o coś, o co każdy by zawalczył. Ponadto każde niepowodzenie przeżywam, jakby to był koniec świata.

2. Od 6. roku życia niedosłyszę. Kiedyś nie było takiej potrzeby, bo moja wada nie była zbyt głęboka, ale dziś słyszę na poziomie 50-60 dB i jestem zmuszona nosić aparat słuchowy. 

3. Większość znajomych nie wie, że mam wadę słuchu. Rzadko kiedy wiążę włosy w kitek. Ci, którym o tym powiedziałam, przecierali oczy ze zdumienia i pytali 'jakim cudem Ty tak ładnie mówisz?'. Takim cudem, że do 6. roku życia słyszałam, jak każdy normalny, zdrowy człowiek i miałam już bardzo rozwiniętą mowę.

4. Jestem bardzo oszczędna. Każdy zakup rozważam bardzo długo. Dziś dużo czasu spędziłam w dziale 'przeceny' w Biedronce i zastanawiałam się, czy ta wzorzysta koszula ZA 3 ZŁOTE jest mi naprwdę potrzebna. Stwierdziłam, że nie i jestem na plusie o 3 złote :D

5. Nienawidzę kotów. Nie pytajcie dlaczego, bo nigdy nie znalazłam sensownej odpowiedzi. Nienawidzę kotów i już :)

6. Mojego Chłopaka poznałam na gadu-gadu... 9 lat temu. On pochodzi z Wielkopolski, ja z Pomorza. 4,5 roku temu Marcin zdecydował się opuścić rodzinne miasto i przeprowadził się do Gdańska, żeby być bliżej mnie :)

7. Chcę mieć tylko jedno dziecko. Przeraża mnie utrata wolności, hałas, bałagan  i wieczne zmęczenie. Cenię sobie ciszę i spokój. Przy jednym dziecku będzie to bardziej możliwe, niż przy dwóch, czy trzech :D

Kogo ja nominuję?

http://bezdomna-szafa.blogspot.com/

 http://bartasde.blogspot.com/
 
http://bycharczerka.blogspot.com/

http://grandaja.blogspot.com/

http://joanka-z.blogspot.com/

http://koralowokamykowo.blogspot.com/

http://monikamagdalena.blogspot.com/

http://longredthread.wordpress.com/

http://cincopuertas-kasia.blogspot.com/

 http://lukola.blogspot.com


Uh, zmęczyłam się :)


 

9 komentarzy:

 1. Ile się można dowiedzieć o drugim człowieku z 7 pkt. I aparat nosisz non stop, czy są momenty, że wychodzisz gdzieś bez niego? Męża siostrzeniec nie słyszy na jedno ucho od urodzenia.. i z tego względu chodzimy na kontrole słuchu z naszym synkiem, bo nie wiadomo czy to rodzinne.. ale na razie słuch ma ok. Ale właśnie pani laryngolog powiedziała, że takie wady mogą wyjść później nawet w wieku 6 lat, tak jak u Ciebie.. dlatego nie możemy tego lekceważyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co do dzieci.. uwierz, że jak jest jedno to ono czasami potrafi więcej zrobić i nahałasować niż cała gromada.. i właśnie jak dziecko bawi się cicho to znaczy, że coś właśnie kombinuje. ;D
   zawsze gdy słyszę synka to wiem, że jest okej.. ale gdy robi się chicho w pokoju to znaczy, że albo usnął.. albo psuje. ;D

   Usuń
  2. Aparat noszę wtedy, kiedy jestem wśród ludzi. Kiedy jestem sama w mieszkaniu (czyli prawie cały dzień :P), to go nie noszę. Lubię ciszę, a rycząca lodówka, czy inne szmery mnie drażnią :)
   W mojej rodzinie niedosłuch jest dość 'popularny'. Niedosłyszy moja siostra, córka kuzynki, babcia jest głuchoniema, obaj dziadkowie byli głuchoniemi... Także to zdecydowanie rodzinna przypadłość.
   Mój słuch się pogorszył od antybiotyków, które przepisał mi pewien doktor na zapalenie płuc.

   Usuń
  3. Rozumiem.. moja szwagierka dlatego zawsze leci z małym do lakarza, gdy ten zachoruje, bo boi się, że może zupełnie stracić słuch.

   A szydełkowania nauczył mnie wujek GOOGLE ;D Na drutach uczyła mnie babcia.. miałam ok. 8 lat.. ale wole szydełko. Pierwsze prace zrobiłam dzieki temu blogowi.. http://fascinata.blox.pl/tagi_b/5932/gwiazdki.html Autorka pokazuje tam wzory i daje słowny schemat.. czyli dla lajka bomba.. ;)) + filmiki z YT, gdzie pokazują jak zrobić pierwsze oczko, półsłupek itp. ja uczyłam się z tych: http://www.youtube.com/watch?v=pf8ZsWM0n44.. I jak już będziesz umiała czytac schematy to mozna zrobić dowolną serwetką.. wzorów jest mnóstwo ;)

   Usuń
  4. Sprawdzam, czy mój komentarz poszedł sobie w siną dal? :(

   Usuń
  5. Okazuje się, że poszedł... a już miałam nadzieję, że czeka na zatwierdzenie :(

   No więc powtórzę mniej więcej co pisałam wcześniej

   Po pierwsze, dziękuję ogromnie za wyróżnienie :)
   Po drugie, nie pierwszy raz dowiaduję się, że osoby niedosłyszące, uwielbiają swoją ciszę i wyłączają aparaty słuchowe :)

   Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ktoś nie lubi kotów i jak można ich nie lubić, ale wtedy przypominam sobie, że ja nie lubię psów. Nie jest to czysta nienawiść, tylko po prostu się ich boję. Bałam się od dziecka, ale prawdopodobnie efekt spotęgował fakt, że zostałam pogryziona przez psa... kolejne informacje z TV, że jakieś dziecko zostało pogryzione przez własnego psa, lub psa sąsiada zawsze sprawia, że psia psychika jest dla mnie zagadką, przez to to zwierzę staje się dla mnie nieobliczalne.

   Usuń
 2. Dziękuję za nominację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję serdecznie za nominację! Postanowiłam sobie jednak, że nie będę brała już udziału w tego typu grach. Pozdrawiam cieplutko, po sąsiedzku ;)

  OdpowiedzUsuń