2012-01-09

Papciochy

Nadszedł czas, żebym pochwaliła się nieco swoimi wytworami. Trochę do tej pory ich uszyłam, postanowiłam więc, że będę dodawała posty wg kolejności ich powstania.
Jako, że skąpiec ze  mnie okropny, zaraz po otrzymaniu maszyny wymyśliłam sobie, że uszyję sobie domowe papcie. Przeszukałam Internet i znalazłam proste do wykonania papcie TU  . Nie miałam w szafce takich zapasów materiałów, jak teraz, więc udałam się do pobliskiego lumpexu na polowanie. Wyhaczyłam dość duży polar w przepięknym kolorze śliwkowym i jasno fioletową, szyfonową koszulę w kwiaty, również dla kobiet przy kości. Wybierałam duże rozmiary, bo zależało mi na jak największej ilości materiału :D Za dwa ciuszki zapłaciłam tylko 4 złote, bo był to wtorek, dzień, w którym wszystko było w cenie 2 zł za sztukę.
Samo szycie nie sprawiało mi większych problemów, choć początkująca byłam :D Szwy wyszły nierówno, ale nie bawiłam się w prucie, bowiem zależało mi na jak najszybszym ujrzeniu mojego dzieła. I oszalałam! Nie sądziłam, że moje ręce są w stanie stworzyć coś tak ładnego (choć nie idealnego). Drugim błędem, który popełniłam, oprócz nierównych szwów, jest podeszwa. Składa się ona z tego samego materiału co zewnętrzna strona papci. I niestety papcie nie nadają się do noszenia w mieszkaniu rodziców, ponieważ gęsto przyczepia się do nich sierść mojego pieska. Papcie zawiozłam do mojego Chłopaka i tam cieszą się one powodzeniem :)

Oto one:

10 komentarzy:

 1. Też się przymierzam do uszycia takich kapici dla wszystkich kobitek w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapciochy rewelacja. Nigdy takich nie szyłam, nie szyłam żadnych. Jak do tej pory to tylko ciuchy. Tak więc może czas zacząć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Butki super:) i myślę że nie musza one być koniecznie kobiece można też wersję męską uszyć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. sympatyczne kapciochy, lubię takie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Proponowałam Chłopakowi uszycie takich papci, ale na razie podziękował :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne! Też muszę sobie kiedyś takie uszyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne papciochy - też muszę spróbować :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Papcie cudowne pewnie cieplutkie.

  OdpowiedzUsuń